Vážení zákazníci, iba do vypredania zásob môžete získať v 50% skvelý produkt Galvanic Body Trio. Zľavový kód: bodytrio50. Viac info tu.
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 9-17 hod.)
0 ks
za € 0
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za € 100 a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Zdravá výživa
  4. Vyhnime sa vráskam a rozžiarme našu pleť. Toto sú účinky kolagénu

Vyhnime sa vráskam a rozžiarme našu pleť. Toto sú účinky kolagénu

Kolagén má mnoho dôležitých funkcií, vrátane poskytovania štruktúry našej pokožke a posilnenia kostí.

V posledných rokoch sú populárne kolagénové doplnky. Väčšina z nich je hydrolyzovaná, čo znamená, že kolagén bol rozložený, aby sa ľahšie absorboval.

Tieto doplnky sa dodávajú predovšetkým vo forme prášku, ale sú dostupné aj v kapsulách.

Kolagén sa nachádza v spojivových tkanivách zvierat. Potraviny ako kuracia koža, bravčová koža, hovädzie mäso a ryby sú teda zdrojom kolagénu.

Je potrebný ďalší výskum, aby sa zistilo, či konzumácia potravín bohatých na kolagén pomáha zvyšovať hladiny kolagénu v našom tele, pretože nemusia mať rovnaké výhody ako doplnky.

Suplementácia kolagénom poskytuje množstvo zdravotných výhod:

  1. Zlepšuje zdravie pokožky

Kolagén je hlavnou zložkou vašej pokožky.

Hrá hlavnú úlohu pri posilňovaní pokožky, ako aj pri pružnosti a hydratácii. Ako starneme, naše telo produkuje menej kolagénu, čo vedie k suchej pokožke a tvorbe vrások.

Niekoľko štúdií však ukázalo, že kolagénové peptidy alebo doplnky s obsahom kolagénu môžu pomôcť spomaliť starnutie našej pokožky znížením vrások a suchosti a prispievajú k celkovému sviežemu vzhľadu pleti a žiarivosti.

Prehľad 11 štúdií zameraných najmä na ženy zistil, že užívanie 3 – 10 gramov kolagénu denne počas priemerne 69 dní viedlo k zlepšeniu elasticity a hydratácie pokožky.

Tieto doplnky môžu fungovať tak, že stimulujú naše telo, aby samo produkovalo kolagén. Okrem toho môžu kolagénové doplnky podporovať produkciu iných proteínov, ktoré pomáhajú štruktúrovať našu pokožku, vrátane elastínu a fibrilínu.

Existuje tiež veľa neoficiálnych tvrdení, že kolagénové doplnky pomáhajú predchádzať akné a iným kožným ochoreniam, ale nie sú podložené vedeckými dôkazmi.

  1. Zmierňuje bolesti kĺbov

Kolagén pomáha udržiavať integritu našej chrupavky, tkaniva podobného gume, ktoré chráni naše kĺby.

Keďže množstvo kolagénu v našom tele s vekom klesá, zvyšuje sa riziko degeneratívnych porúch kĺbov, ako je osteoartritída.

Niektoré štúdie naznačujú, že kolagénové doplnky môžu pomôcť zlepšiť príznaky osteoartritídy a znížiť celkovú bolesť kĺbov.

Preskúmanie piatich štúdií na viac ako 500 ľuďoch s osteoartrózou zistilo, že užívanie približne 10 gramov kolagénu denne počas priemerne 24 týždňov viedlo k výraznému zlepšeniu stuhnutosti kĺbov a bolestiam kĺbov, ktoré si sami uviedli.

Ak chcete vyskúšať doplnky kolagénu pre potenciálne účinky na zmiernenie bolesti, väčšina výskumov naznačuje, že účinok uvidíte pri 10 gramoch denne.

  1. Zabraňuje strate kostnej hmoty

Naše kosti sú vyrobené prevažne z kolagénu, ktorý im dodáva štruktúru a silu.

Tak, ako sa kolagén vo vašom tele vekom zhoršuje, zhoršuje sa aj kostná hmota. To môže viesť k stavom, ako je osteoporóza, ktorá sa vyznačuje nízkou hustotou kostí a vyšším rizikom zlomenín kostí.

V 12-mesačnej štúdii ženy denne užívali buď doplnok vápnika s 5 gramami kolagénu alebo doplnok vápnika bez kolagénu.

Na konci štúdie mali tí, ktorí užívali vápnik a kolagénový doplnok, výrazne nižšie hladiny bielkovín v krvi, ktoré podporujú rozpad kostí, ako tí, ktorí užívali iba vápnik.

Iná štúdia zistila podobné výsledky u 66 žien, ktoré užívali 5 gramov kolagénu denne počas 12 mesiacov. Tí, ktorí užívali kolagén, vykazovali zvýšenie minerálnej hustoty kostí (BMD) až o 7 % v porovnaní s tými, ktorí kolagén neužívali.

  1. Prispieva k rastu svalovej hmoty

Ako najhojnejší proteín v tele je kolagén dôležitou súčasťou kostrového svalstva.

Štúdie naznačujú, že kolagénové doplnky pomáhajú zvyšovať svalovú hmotu u ľudí so sarkopéniou, úbytkom svalovej hmoty, ku ktorému dochádza s vekom.

V 12-týždňovej štúdii užívalo 27 mužov s týmto stavom 15 gramov kolagénu počas denného cvičebného programu. V porovnaní s mužmi, ktorí cvičili, ale neužívali kolagén, získali podstatne viac svalovej hmoty a sily.

Kedy uvidíme prvé výsledky?

Bez ohľadu na váš cieľ používania kolagénu bude trvať aspoň 8 týždňov, kým sa dostavia viditeľné výsledky.

Väčšina štúdií používa minimálne 8 týždňov na posúdenie účinkov kolagénu na zdravie pokožky a úľavu od bolesti kĺbov, ale iné štúdie používajú na zdravie kostí dlhšie obdobia, napríklad 12 mesiacov.

Preto by sme mali byť trpezliví a nachvíľu neočakávať výsledky.

Zdroj: healthline.com

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Využite novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Email zasielame raz za 7 dní.

 

 

Copyright ©2023 Zdravie, krása & úspech - www.imunita-krasa.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk