Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 9-17 hod.)
0 ks
za € 0
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za € 100 a máte dopravu ZADARMO

Pozitívne účinky huby Reishi

Huba reishi, známa tiež ako Ganoderma lucidum a lingzhi, je huba, ktorá rastie na rôznych horúcich a vlhkých miestach v Ázii.

Východná medicína využíva mnoho rôznych rastlín a húb. Obzvlášť populárna je huba reishi.

celý rad potenciálnych zdravotných výhod, vrátane posilnenia imunitného systému a boja proti rakovine.

Po mnoho rokoch je táto huba základnou látkou vo východnej medicíne.

V hube je niekoľko molekúl, vrátane triterpenoidov, polysacharidov a peptidoglykánov, ktoré môžu byť zodpovedné za jej účinky na zdravie.

Aj keď samotné huby možno jesť čerstvé, je tiež bežné používať formy húb v tabletkách alebo extrakty, ktoré obsahujú tieto špecifické molekuly.

Tieto rôzne formy boli testované v štúdiách na bunkách, zvieratách a ľuďoch.

Tu sú vedecky potvrdené výhody huby reishi:

 

Posilnenie imunitného systému a protirakovinové vlastnosti

Jedným z najdôležitejších účinkov huby reishi je to, že slúži na posilnenie a podporu imunity.

Komplexný imunitný systém tela zahŕňa aj arzenál buniek, ktoré sú schopné rozpoznať veľké množstvo organizmov považovaných za telu cudzie a spustiť imunitnú reakciu. Huba reishi prispieva k prirodzenému procesu týchto obranných mechanizmov imunitného systému.

Štúdie na skúmavkách preukázali, že reishi môže ovplyvňovať gény v bielych krvinkách, ktoré sú dôležitou súčasťou nášho imunitného systému.

Mnoho ľudí konzumuje túto hubu kvôli jej potenciálnym vlastnostiam bojovať proti rakovine.

Výskum u pacientov s rakovinou ukázal, že niektoré z molekúl nachádzajúcich sa v hube môžu zvýšiť aktivitu typu bielych krviniek, ktoré sa nazývajú prirodzené zabíjačské bunky.

Prírodné zabíjačské bunky bojujú proti infekciám a rakovine v tele.

Jedna štúdia s viac ako 4 000 pacientmi, ktorí prežili rakovinu prsníka, zistila, že približne 59% konzumovalo huby reishi.

Ďalšia štúdia zistila, že reishi môže zvýšiť počet ďalších bielych krviniek (lymfocytov) u pacientov s kolorektálnym karcinómom.

Aj keď väčšina výhod huby reishi bola zaznamenaná u chorých, niektoré dôkazy ukázali, že môže pomôcť aj zdravým ľuďom.

V jednej štúdii huba zlepšila funkciu lymfocytov, ktorá pomáha bojovať proti infekciám a rakovine, u športovcov vystavených stresovým podmienkam.

Huba reishi sľubuje prevenciu alebo liečbu rakoviny, ale je potrebných viac informácií, kým sa stane súčasťou štandardnej liečby. Avšak môže byť vhodné použitie ako doplnok k bežnej starostlivosti.

 

Môže bojovať proti únave a depresii

Najčastejšie sa zdôrazňujú účinky Reishi na imunitný systém, má však aj ďalšie potenciálne výhody, napríklad znížená únava a depresia, a zlepšenie kvality života.

Jedna štúdia skúmala jej účinky u 132 ľudí s neurasténiou, zle definovaným stavom spojeným s bolesťami, závratmi, bolesťami hlavy a podráždenosťou.

Vedci zistili, že únava sa znížila a pozitívna energia sa zlepšila po pár týždňoch užívania doplnkov.

Ľudia v štúdii navyše zaznamenali tiež menšiu úzkosť a depresiu.

 

Pomáha prekonávať stres, nespavosť a bolesti hlavy

Huba je vhodná na meditáciu a jogu. Ľudia sa často pýtajú, ako sa zbaviť stresu alebo čo pomáha na bolesť hlavy, jednou z možností je použiť tento doplnok výživy. Použiť to môžu napríklad ľudia, ktorí musia verejne vystupovať a trpia strachom pred väčším publikom.

Reishi pomáha aj tým, ktorí trpia nespavosťou alebo častými bolesťami hlavy. Reishi zlepšuje náladu, upokojuje stres a zároveň prehlbuje intuíciu a rozširuje vedomie. Pri užívaní má človek nielen pocit lepšej schopnosti myslieť, ale aj je schopný správne sa rozhodnúť.

Existuje niekoľko skupín ľudí, ktorí by sa pravdepodobne mali vyhnúť reishi. Patria sem ženy, ktoré sú tehotné alebo dojčia, majú poruchu krvi, budú operované alebo majú nízky krvný tlak.

Zdroj: healthline.com

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Využite novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Email zasielame raz za 7 dní.

 

 

Copyright ©2023 Zdravie, krása & úspech - www.imunita-krasa.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk