Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 9-17 hod.)
0 ks
za € 0
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za € 100 a máte dopravu ZADARMO

Doprajme našim očiam ochranu proti modrému svetlu a dajme im výživu

Čo má spoločné modré svetlo, slnko a naša strava? Naše oči. Modré svetlo, slnko a omega-3 ovplyvňujú zdravie našich očí.

Či už sme v interiéri alebo vonku, obklopuje nás svetlo - toľko svetla, že kým naša hlava v noci nenarazí na vankúš, môžeme byť celý deň v prítomnosti svetla. Od rannej prechádzky alebo jazdy vonku na slnku až po čas strávený pred počítačom v kancelárii alebo doma pred televízorom. Svetlo nám pomôže vidieť a splniť každodenné úlohy.

Príliš veľa svetla však môže poškodiť aj naše oči. Podľa očných lekárov, keď je niekto v priebehu času príliš vystavený UV žiareniu zo slnka, môžu byť pravdepodobnejšie určité očné stavy, ako je sivý zákal a degenerácia sietnice. Príliš veľa vystavenia modrému svetlu - svetlu emitovanému zo zdrojov vrátane elektronických zariadení, ako sú televízory, tablety, počítače a telefóny - môže byť podstatným prispievateľom k rozvoju makulárnej degenerácie súvisiacej s vekom.

Existuje niekoľko právd o modrom svetle a zdraví očí – tu sú 3, ktoré si treba pamätať:

 

  1. Nosme ochranné okuliare a ochranu hlavy

Ochranné šošovky na UV žiarenie v slnečných okuliaroch a klobúky so širokým okrajom môžu pomôcť zabrániť tomu, aby niektoré slnečné lúče priamo zasiahli naše oči - aj keď sedíme v tieni alebo vonku na snehu. Pre lepšiu ochranu nezabudnime nosiť slnečné okuliare, ktoré blokujú 100 percent UV lúčov.

 

  1. Minimalizujme modré svetlo jeho blokovaním a znížením času pred obrazovkou

Môže byť ťažké po celý deň vypnúť všetku elektroniku, ale je nevyhnutné minimalizovať jej použitie. Obrazovkové filtre pre vaše zariadenia alebo okuliare blokujúce modré svetlo - okuliare so žltými šošovkami, môžu pomôcť znížiť vystavenie modrému svetlu, rovnako ako použitie režimu „nočný režim“ na niektorých vašich elektronických zariadeniach.

Používanie „nočného režimu“ vyžaruje farby z teplejšieho konca farebného spektra a menej modrého svetla, čo môže spôsobiť menšie poškodenie povrchu oka.

Blokovanie modrého svetla môže tiež podporiť lepší spánok. Výskum ukazuje, že večerné vystavenie modrému svetlu môže predĺžiť čas potrebný na zaspanie a znížiť hlboký spánok.

 

  1. Dobrá strava a výživa pre oči aj formou doplnkov výživy

Vaša učiteľka mala pravdu, keď vám povedala, že mrkva je dobrá pre vaše oči, ale povedala vám, že omega-3 tiež podporujú zdravie vašich očí?

Karotenoidy ako luteín a zeaxantín - ktoré sa nachádzajú vo väčšine výživových doplnkov pre zdravie očí, ale aj v potravinách vrátane mrkvy, kukurice, žltej papriky, vaječných žĺtkov, lososa a tmavozelenej zeleniny - sú súčasťou makulárneho pigmentu. Tam pomáhajú filtrovať modré svetlo a slúžia ako antioxidanty. Bolo preukázané, že karotenoidy významne zlepšujú opatrenia vizuálneho výkonu a znižujú ukazovatele nadmerného času na obrazovke vrátane bolesti hlavy, namáhania očí a únavy očí.

Omega-3 majú taktiež pozitívne účinky pri podpore zdravia očí. DHA v oku podporuje bunky sietnice a je rozhodujúca pre zdravé videnie.Nedostatok omega-3 môžu naznačovať príznaky ako: zvýšená tendencia k alergickým reakciám, zápaly očí, suché oči, rozmazané videnie alebo poruchy koncentrácie a učenia.

Na koniec si užime slnko a užime si čas strávený s elektronickými prístrojmi. Pokiaľ ide o ochranu a podporu zdravia našich očí, zvážme nosenie ochranných pomôcok, minimalizáciu modrého svetla a výber zdravého stravovacieho návyku plného dôležitých živín.

 

Zdroj: lifesdha.com

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Využite novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Email zasielame raz za 7 dní.

 

 

Copyright ©2023 Zdravie, krása & úspech - www.imunita-krasa.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk